Schody z kamienia

Naturalny kamień coraz szerzej służy jako materiał na wykonanie schodów w obiektach jednorodzinnych czy budynkach użyteczności publicznej. Stało się to za sprawą trwałości tego surowca, zwłaszcza granitu i marmuru.

Kamień na schody zewnętrzne: najczęściej stosowanym materiałem ciętym jest granit, piaskowiec lub dolomit. Jako, że jesteśmy firmą zajmującą sprzedażą i montażem wszystkich elementów kamiennych, w ofercie posiadamy również materiał łamany taki jak porfir, andezyt, gnejs czy kwarcyt, który z powodzeniem można stosować na zewnętrzne wykończenia. Trzeba przy tym pamiętać, aby powierzchnia nie była polerowana, gdyż po opadach może się stać bardzo śliska, a także aby zabezpieczyć ją specjalnymi pasami antypoślizgowymi. Jeśli nie chcemy zastosować dodatkowych nakładek na zewnątrz, można użyć materiału o powierzchni groszkowanej, palonej/płomieniowanej lub naturalnie łamanej. Istnieje również możliwość „wypalenia” w powierzchni polerowanej pasa, który będzie pełnił funkcję antypoślizgową.

Kamień na schody wewnętrzne: brak bezpośredniego wpływu czynników atmosferycznych pozwala na stosowanie wszelkiego rodzaju materiałów – od granitowych przez marmurowe, piaskowcowe, z trawertynu, po tworzywo łamane o różnej genezie geologicznej. Konstrukcje mogą być wykonane w całości z naturalnego materiału (np. marmuru) lub składać się z okładziny betonowej.